Get Adobe Flash player

Інкрустація

Інкрустація – це цілий вид мистецтва, який вимагає особливої ​​майстерності.

Інкрустація дозволяє прикрасити будівлі та різні вироби зображеннями зі шматочків кераміки, мармуру, дерева, перламутру, металу і кольорових каменів, які накладаються на поверхню і відрізняються від неї за матеріалом або кольором. Інкрустацію застосовують для прикраси інтер’єру, меблів, будинків, пам’ятників і пр. Особливою популярністю останнім часом користується інкрустація надгробних пам’ятників. Наприклад, гранітний пам’ятник, інкрустований різноманітними породами натурального каменю, має досить привабливим зовнішнім виглядом.

Звичайно, застосовуючи інкрустацію потрібно знати міру. Наприклад, якщо натуральний камінь досить однорідний матеріал і мало декоративний від природи (сірий гіпс), то використання інкрустації буде цілком доречно. Оскільки, предмет, виготовлений з такого простого матеріалу вимагає додаткового декорування. Інакше, виріб буде виглядати дуже непоказово. Зате декоративні вставки каменю іншого кольору, додадуть виробу особливу привабливість і красу.

Інкрустувати можна також однотонний камінь чорного, білого, коричневого і жовтого кольору. Дуже добре виглядає інкрустація кришки або бічних стінок шкатулок, інкрустація масивних тумб, кам’яних коробочок або п’єдесталів пам’ятників, надгробних пам’ятників.

Таким чином , якісна художня інкрустація створює можливість додати новий вигляд і прикрасити бідний забарвленням основний матеріал. Іншими словами, “оживити” камінь. Звичайно, не варто перевантажувати предмет декором, зловживаючи вставками і квітами. Вставки повинні відповідати декоруємої предмету, кольору контрастувати, але в міру. У всьому повинна бути гармонія і тонке художнє чуття, щоб виріб занадто НЕ випинатися і не ” впадало в очі”.

Цей вид художнього мистецтва виник на Стародавньому Сході. Спочатку, інкрустація була покликана виділяти найважливіші деталі прикрашаємо об’єктів: різноманітні архітектурні деталі, на яких потрібно було зробити акцент, очі бюстів і статуй. Деякий час по тому, вже в Стародавній Греції і в Римі, інкрустація стала одним із способів обробки виробів, які були виконані з однотонного матеріалу, наприклад, білого мармуру.

На більш високий рівень мистецтва, інкрустація перейшлав XI -XIII в.в. Майстри італійського Відродження, застосовуючи античні традиції, прикрашали білокам’яні споруди насиченими візерунками, різними панно, виконані з різнобарвного мармуру.

Використовувалися й різноманітні дорогоцінні камені. З часом, інкрустація розвивається і дозволяє створювати маленькі і великі шедеври.

На сьогоднішній день, інкрустація дуже популярна при оформленні та оздобленні прикладних предметів, які оточують людину в повсякденному житті. Дуже цікава і красива ” флорентійська мозаїка “, яка активно застосовується для декорування предметів побутового вжитку та прикраси меблів. Такий вид інкрустації виконується з найтонших пластинок різнокольорових каменів – лазуриту, яшми, родоніту, малахіту.

Справжні майстри інкрустації дуже уважно ставляться до своєї роботи, докладаючи немало зусиль і терпіння для створення виробу.

Каталог каменю