Get Adobe Flash player

Карельський граніт

Габро – діабаз, характеристики, переваги

Габбродіабазов (габро – діабаз) – повнокристалічна дрібнозерниста вулканічна гірська порода, хімічно і за мінеральним складом близький до базальту. Діабаз характеризується порівняно малим вмістом кремнезему (45-52 %). Забарвлення діабазу темно-сіра або зеленувато-чорна. Структура діабазовий (офітовая); утворена безладно розташованими витягнутими кристалами плагіоклазу, проміжки між якими заповнені авгита. Добре акумулює, а потім віддає тепло, довше всіх відомих порід не втрачає художніх властивостей і якості полірування.

Габбродіабазов використовується для виробництва блочного дорожнього каменю (бруківка бруківка, мозаїчна шашка, бардюр), для виробництва ритуальних виробів, в прецизионноммашиностроении, а також у будівництві як цокольний камінь, частиною йде на бут і щебінь, використовується як камінь для печей- кам’янок в лазнях і саунах.

Блоки з габбродіабазов та вироби з нього за всіма параметрами відповідають вимогам ДСТУ 9479-98 «Блоки з гірських порід для виробництва облицювальних, архітектурно – будівельних, меморіальних та інших виробів».

Всього в світі існує три райони видобутку блочного габбродіабазов:

Карельський габро – діабаз Володіє ідеальним чорним кольором, високими декоративними властивостями, характеризується низьким ступенем стиранням, морозостійкістю , довговічністю , довго зберігає нанесений на нього малюнок.

Український габро – діабаз За якістю значно поступається карельському, але дешевше в Середньому в два рази. Містить в собі велику кількість домішок заліза, що погіршує якість виробів, малюнок, нанесений на такий камінь швидко тьмяніє.
Австралійський габро – діабаз. За якістю ідентичний карельському, але дорожчий.

 

Каталог каменю