Get Adobe Flash player

Динаміка та емоції втілені в барельєфі

Динаміка та емоції втілені в барельєфі

Барельєф – це скульптурне зображення або орнамент, виготовлений на плоскій поверхні і виступаючий над нею. Іншими словами, барельєф є об’ємним художнім панно. Виникнення барельєфів відноситься до глибокої давнини. Особливо популярні барельєфи були при оздобленні палаців, жител багатьох вельмож, храмів. Нам відомі з історії такі твори мистецтва, як барельєфи Стародавнього Єгипту, Греції, Риму, Персії, Ассирії та Індії. Також, відомі панно, які прикрашають знамениті піраміди майя та ацтеків в Америці.

 

Барельєфом можна назвати низьким рельєфом, оскільки зображення барельєфа має слабо виражену опуклість. У свою чергу, зображення більшої опуклості називається горельєфом або високим рельєфом. Зрозуміти різницю між ними не складно: якщо фігури виступають менше, ніж на половину своєї товщини – то це барельєф, а якщо фігури виступають на половину своєї товщини, або більше, то це, відповідно, горельєф.

У стародавній Греції та Римі улюбленим місцем для барельєфів були фронтони храмів. Найчастіше, зміст і суть барельєфів відповідало призначенням храму чи божественного пантеону. Барельєф дозволяє естетично “оживити” нерухоме, створити якусь динаміку у монументальній непорушності. Досить популярні були барельєфи, які зображували цілі сцени з історичних подій або життя божеств і т.д.


Зазвичай динаміка барельєфа розташовувалося зліва направо, іноді напрям був на наближення вперед на дивиться. Популярні були скульптурні композиції божеств, людей, тварин. Також барельєфи використовували і використовують в пам’ятниках. Сумні ангели, плакальниці, птиці або інші фігури допомагають “оживити” кам’яну фігуру, надати естетичну силу та емоції.

На сьогоднішній день, барельєфи можна використовувати для прикраси різних будов, інтер’єру, а також для створення унікального пам’ятника, який допоможе втілити любов близьких до померлого.

Каталог каменю