Get Adobe Flash player

Надгробки

Надгробні пам’ятники, пам’ятники надгробки

Здавна люди прощалися з померлими, ховаючи їх у землю. На місці поховання зазвичай завжди присутні різного роду надгробки, будь то стовп, плита, хрест тощо.

Така споруда як надгробний пам’ятник було відомо з найдавніших часів і тоді надгробні пам’ятники дійсно можна було назвати спорудами. Надгробні пам’ятники зводилися тільки в честь померлих царів, вождів або правителів. Надгробні пам’ятники представляли із себе свого роду храм душі для померлого і будувалися вони з масивних кам’яних брил. Найбільш відомими надгробними пам’ятниками старовини є піраміди в Давньому Єгипті. Вже наші предки – давні слов’яни – насипаючи над могилою курган, ставили дерев’яний стовп з ім’ям небіжчика.

Якщо ж говорити про Стародавню Русь, то померлих вождів почитали, зводячи високі насипи – кургани. Саме завдяки збереженим до наших днів таким витворам ми можемо багато чого довідатися про життя, звичаї та традиції наших предків.

10Після хрещення Русі кладовища наповнилися надгробними плитами і хрестами. На них висікалися імена померлих, прощальні побажання, дати народження і смерті.

У середні століття досить популярними стали пам’ятники – церкви або фамільні склепи. У даних спорудах могли бути поховані цілі династії однієї і тієї ж сім’ї і можна тільки дивуватися тому як масивні, прекрасні і величні були подібні споруди.

У наші дні великою популярністю користуються надгробні пам’ятники з самих різних матеріалів. Але мені б хотілося загострити вашу думку на надгробних пам’ятниках з габбродіабазов. Ця гірська порода відома своїми характеристиками, а саме довговічністю і прекрасними фізико – механічними властивостями. Саме з цієї причини пам’ятники і надгробки з габбродіабазов виглядають так монументально, красиво і витончено в теж час. Раніше, подібні пам’ятники могли собі дозволити тільки багаті і відомі люди, всі пам’ятники виготовлялися в одиничному екземплярі і по праву вважалися ритуальними творами мистецтва. Зараз ж практично будь-яка людина може дозволити замовити пам’ятник чи надгробок для померлого. Установка меморіальних пам’ятників це стародавня традиція російського народу, яка пройшла крізь століття і збереглася і донині. Змінювалася тільки форма пам’яток та їх зовнішній вигляд.

Зазвичай, пам’ятники встановлюються безпосередньо на місці поховання останків, але не виключена можливість установки надгробки на тому місці, де обірвалося життя людини. Якщо в силу різних причин відсутні останки померлого, то ставити пам’ятник цій людині все одно необхідно, щоб у його рідних і близьких завжди було місце, куди б вони могли приходити і спілкуватися з безсмертним духом цієї людини.

Каталог каменю