Get Adobe Flash player

Надгробні пам’ятники

Увічнити пам’ять при виготовленні надгробних пам’ятників так само важливо, як і передати всі почуття близьких, рідних та коханих людей людини, який покинув цей світ, але залишив в серцях своїх друзів і сім’ї незгладимий слід.

Безсумнівно, надгробні пам’ятники не допускають вільностей і експериментів, вони повинні бути виготовлені з певних встановленим здавна правилам. Але в той же час вони повинні виражати і такі почуття, як ніжність, смуток, світлі спогади і навіть гордість. Тому виготовлення пам’ятника – це процес з індивідуальним підходом.

Для виготовлення надгробних пам’ятників досить часто використовують граніт. Цей природний матеріал широко застосовується в будівельних і декоративних роботах. Граніт являє собою гірську породу, яка залягає досить глибоко в землі і складається з кварцу.

5Його використання обумовлене тим, що він добре шліфується і полірується, а з поєднання його структурних компонентів виходять різноманітні кольори і декоративні малюнки. Також гранітний камінь гарний і тим, що він не піддається дії погодних умов і ходу часу. Ну і не можна не відзначити, що вагомим плюсом є його естетичні переваги. Він виглядає красиво і не химерно.

Граніт буває різних кольорів, найбільш поширений – сірий. Але крім сірого є також чорний, зелений, блакитно-сірий і темно-червоний. На колір граніту впливає мінеральний склад гранітної породи.Кілька століть тому саме гранітні пам’ятники вибирали для того, щоб нести честь фамільного герба покійного.

У наші дні, завдяки розвиненим технологіям, на пам’ятнику можна розташувати не тільки герб, а й портрет померлого, як фотографічний, так і шліфований. Можливо навіть виготовлення пам’ятника з портретом, виконаного у вигляді скульптури.

На структурний колір впливає колір полевошпатної породи з домішками слюди і піроксену. Будучи темним мінералом, піроксен виділяється на гранітній породі у вигляді лусочок або зерен.

Термін повного руйнування граніту складає тисячу років. А при правильному догляді за пам’ятником з граніту, перші пошкодження з’являться на ньому не раніше, ніж через п’ятсот років. Догляд не включає в себе нічого складного. Не можна використовувати хімічні засоби, які не призначені для каменю. Застосовувати металеві чистячі предмети теж не варто, оскільки вони можуть подряпати полірування, краще всього використовувати м’яку ганчірку. І, нарешті, не можна самостійно наносити на літери фарбу, не призначену для цього, тому що зовнішній вигляд пам’ятника сильно постраждає від цього.

При виготовленні гранітного пам’ятника на його ціну впливатиме, насамперед, розмір кам’яної заготовки. Якщо камінь великий і вимагає розпилювання – це, звичайно, також понесе за собою певні витрати. Другий фактор, що впливає на ціну пам’ятника, пов’язаний з походженням каменю. При рівній товщині пам’ятники можуть володіти абсолютно різними ціновими категоріями . Також впливає колір , насиченість відтінків і однорідність структури матеріалу. Підвищує ціну і складність виконання робіт з виготовлення.

Надгробні пам’ятники з граніту є кращим рішенням в питанні «який пам’ятник краще?».  Так як граніт є однією з найбільш щільних, твердих і міцних порід. Використовується в будівництві в якості облицю

9

вального матеріалу. Крім того, граніт має низьке водопоглинання і високу стійкість до морозу і забруднень. Ось чому він оптимальний для мощення як усередині приміщення, так і зовні. Проте варто пам’ятати, що таке приміщення буде мати кілька більш високий радіаційний фон, у зв’язку з чим не рекомендується облицьовувати гранітом житлові приміщення.

В інтер’єрі граніт застосовується також для оздоблення стін, сходів, створення стільниць та колон. Використовується для виготовлення пам’ятників і на гранітний щебінь.

Каталог каменю